Humenné - VKP Bratislava 1:3 vo finále SP, ôsmy triumf VKP

31.01.2010 Celý región

Spišská Nová Ves 30. januára (TASR) - Volejbalisti VKP Bratislava sa v sobotu v Spišskej Novej Vsi stali víťazom Slovenského pohára 2010. Vo finále, ktoré bolo reprízou lanského súboja, odplatili Humenčanom prehru spred ...
Ako jej víťaz budú mať možnosť hrať v historicky prvom mužskom finále Česko-slovenského pohára 24. februára v Leviciach proti víťazovi národného pohára v Česku Ostrava - Liberec. Ako víťazi SP získali finančnú prémiu 1000 eur, Humenné dostalo o polovicu nižšiu sumu.

finále SP - muži:
Chemes Humenné - VKP Bratislava 1:3 (-23, -20, 14, -19)
90 minút
rozhodovali Hodoň a Daruľa
900 divákov
Chemes: Javorčík, Kríž, Mizerák, Hriňák, Jakubov, Matta, libero Vajda (Kašper, Bališin, Leškanič, Tomášik,
VKP: Pělucha, Hollý, Kriško, Slezák, Vojkovič, Kubš, libero Kišš (Nosek, Brandis, Rehák,

Lepšie začal obhajca trofeje z Humenného (3:0, 6:3, 9:6), potom sa ale karta obrátila a vo vedení boli hráči VKP (10:13, 11:14). Záver setu bol dramatický, Humenné viedlo 21:19 a 22:21, ale koncovku lepšie zvládol VKP a po využití druhého setbalu sa ujal vedenia 1:0. Nástup do druhého setu patril jasne VKP, keď Hollý po svojom servise odchádzal z tohto postu až pri vedení Bratislavčanov 7:0. Aj keď Humenčania v ďalšom priebehu viackrát tento náskok stiahli na rozdiel dvoch-troch bodov, VKP si náskok podržalo až do koncovky. V nej mali jej hráči výhodu prvého setbalu za stavu 24:19, vedenia 2:0 však znamenal až druhý využitý setbal. Tretí set sa však hral v znamení Humenčanov, ktorí si rýchlo vybudovali pohodlné vedenie 10:2 a neskôr až 19:7. Dominovali vo všetkých činnostiach a zaslúžene sa im podarilo znížiť na 1:2. Povzbudení úspechom v treťom sete, začali hráči Chemesu lepšie aj štvrtý set. Rozhodujúce momenty ale prišli za stavu 12:12, kedy VKP odskočil na 12:15 a toto vedenie postupne narástlo až na 13:21. Východniari ešte znížili na 16:21 a 18:23. Záver setu si ale Bratislavčania postrážili a po druhom využitom setbale sa tešili z víťazstva.